Технічний опис

 

Українська мережа обміну трафіком побудована на базі обладнання Extreme Networks і Cisco Systems, складається з декількох комутаторів, об'єднаних каналами зв'язку 40G Ethernet, і двох маршрутизаторів Cisco ASR 1001.

Учасники підключаються до порту найближчого комутатора по протоколу Ethernet. Підключення може здійснюватися на швидкостях 1000Mbps, 10Gbps, 40Gbps, 100Gbps (при підключенні Учасник повинен надати відповідний модуль розширення для установки в комутатор точки обміну трафіком).

Маршрутизатори (Cisco ASR тисячі одна) забезпечують обмін таблицями маршрутизації в межах Мережі. Протокол обміну маршрутною інформацією - BGP v4. Кожен Учасник встановлює BGP сесію з обома серверами маршрутизації і передає на них інформацію про наявні у його мережах. Далі ця інформація поширюється серед інших Учасників, утворюючи таким чином єдине поле маршрутизації в межах Мережі обміну трафіком. Обидва сервери маршрутизації містять ідентичну конфігурацію. Таким чином, вихід з ладу одного з серверів маршрутизації не призводить до порушення працездатності Мережі. Сервери маршрутизації не приймають анонсів приватних автономних систем. Фільтри на BGP сесії будуються на основі інформації в базі даних RIPE. Таким чином, кожен Учасник повинен мати свою автономну систему, відповідний їй блок мереж і коректно оновлювати інформацію про свою взаємодію з Мережею обміну трафіком в базі даних RIPE. Це гарантує безпеку і прозорість функціонування Мережі обміну трафіком.

Також в Мережі присутній сервер, який забезпечує надання інформації про поточний стан Мережі обміну трафіком (Looking Glass), а також інформацію про обсяг трафіку, що проходить через Мережу (сумарно і по кожному Учаснику). Сервер виконаний на базі комп'ютера PC і встановленої на ньому операційної системи FreeBSD.

Комутаторами, маршрутизаторами та сервером управляє адміністрація Мережі обміну трафіком.

Архітектура Мережі "UA-IX"